"Igamehe bowling" on võistlusari kõigile bowlinguhuvilistele. Selles võivad osaleda nii päris algajad kui tõsised võistlussportlased. Võitjaks tuleb see võistleja, kes 10 etapi kokkuvõttes kogub kõige rohkem kohapunkte (arvesse lähevad 8 paremat etappi). Kohapunkte saavad kõik etapil osalejad.

Huvilised on oodatud iga neljapäeva õhtul kell 19:00 Veskisilla bowlingusaali.
Etapi osavõtutasu on 10.- €. Ühel etapil mängitakse 4 sarja + finaalis 1 sari.

NB! Iga etapi võitja saab järgmise nädala etapist osa võtta tasuta.

    > võistluse reglement
    > punktiarvestuse süsteem
    > rekordid

Seeriavõistluse "Igamehe bowling" reglement

Võistluse korraldajateks on Veski-Silla bowlingusaal. Võistlustel järgitakse käesolevat juhendit ja kehtivaid Eesti Veeremängude Liidu võistlusmääruseid. Võistluse kohtunik on Veskisilla bowlingusaali töötaja.

Osalemisõigus ja registreerumine
Osalemisõigus on kõigil mängijatel, kes tunnistavad võistluse reglementi. Võistlejate registreerumine võistlustele toimub jooksva nädala jooksul Veskisilla bowlingusaalis. Registreerumine lõppeb enne võistluse algust kell 19:00. Kuna saali radade arv on piiratud, siis on kohtunikul õigus registreerunud võistlejatele ära öelda nii, et jääks vajalik arv võistlejaid (maksimaalselt 24). Osalemise eelisõigus on varem registreerunud mängijatel ja Veskisilla Bowlinguklubi liikmetel. Registreerunud, kuid mängima mitteilmunud võistleja vastutab etapi osalustasu ulatuses.

Etapi osavõtutasu on 10.- € võistleja kohta, Veskisilla Bowlinguklubi liikmetele 8.- €.
Osavõtutasu sisaldab võistluskulusid (rajamaks, karikad ja auhinnad).

Võistlus
Võistlused on individuaalsed ja toimuvad nn. Veskisilla süsteemis.
Naismängijatele antakse händikäp 10 punkti mängu kohta (kehtib alates hooajast 01.09.2010).

Üks turniir koosneb kümnest etapis. Etapid toimuvad iga nädala teisipäeval algusega kell 19:00. Igal mängijal on õigus harjutusvisetele enne võistluse algust kell 18:45 kuni 19:00. Sarjade ette- ja ümber-mängimine ei ole lubatud.

Hilinenud mängija võib alustada võistlust alates ruudust, mida mängitakse temale määratud rajal ja tal lähevad kirja vaid heidetud ruudud. Eelnevatesse, juba mängitud ruutudesse märgitakse tulemuseks 0 punkti.

Eelvoor
4 sarja, Euroopa mänguviis, 2 mängijat rajal, radade vahetus pärast iga sarja. Radade vahetus toimub vastavalt võistlustabelile. Koht võistlustabelis loositakse enne mängude algust.
Eelvooru tulemuste põhjal selguvad lõplikud kohad alates 17-ndast. Kui mängijate eelvooru punktisummad on võrdsed, siis on parem tulemus mängijal kelle parima ja halvima sarja vahe on väiksem. Kui ka parima ja halvima sarja vahe on sama, siis on parem tulemus mängijal kellel on parim sari.

Finaal
1 sari, 4 mängijat rajal. Finaali pääseb 16 võistlejat. Vastavalt eelvooru tulemustele jaotatakse võistlejad 4 kaupa finaal-gruppidesse. Eelvoorus parema tulemusega mängijal on õigus valida millisel rajal nende grupp mängib. Finaalmängu tulemuse põhjal (eelvooru punktid kaasa ei tule) määratakse paremusjärjestus igas grupis (kohad 1-4, 5-8, 9-12, 13-16).

Etapi võidab mängija, kes saavutab finaal-seerias enim punkte. Võrdsete punktide korral on võitja mängija kes oli parema asetusega finaali pääsul.

Tulemused
Etapi tulemused ja turniiri jooksev seis avaldatakse Bowlinguklubi veebilehel www.vsbowling.ee ning Veskisilla bowlingusaali infotahvlil.

Seeriavõistluse paremusjärjestus
Igal etapil saavad kõik osalejad vastavalt saavutatud kohale kohapunkte. Punkte jagatakse kohapunktide tabeli alusel vastavalt osalejate arvule nii et etapi viimane saab 1 kohapunkti, eelviimane 2, tagant kolmas 3 jne. Kuues koht saab alati 2 punkti rohkem kui seitsmes, viies koht 2 punkti rohkem kui kuues, neljas koht 2 punkti rohkem kui viies, kolmas koht 3 punkti rohkem kui neljas, teine koht 3 punkti rohkem kui kolmas ja esimene koht 4 punkti rohkem kui teine.

10 etapilise seeriavõistluse kokkuvõttes lähevad igal osalejal arvesse 8 parema etapi kohapunktid. Seeriavõistluse võidab mängija, kellel on kõige rohkem kohapunkte. Võrdsete punktide korral on parem mängija, kes on saanud ühelt etapilt suuremad kohapunktid. Selle võrdsuse korral järgmiselt jne.

Auhinnad
Autasustatakse 3 parimat võistlejat (saavutatud "kohapunktide" alusel).
Iga etapi võitja saab järgmise nädala etapist osa võtta tasuta.

 

Seeriavõistluse "Igamehe bowling" kohapunktide jaotuse näidised

koht 20
osalejat
15
osalejat
10
osalejat
etapi finaal
1. 30 25 20 1. finaalmäng
2. 26 21 16
3. 23 18 13
4. 20 15 10
5. 18 13 8 2. finaalmäng
6. 16 11 6
7. 14 9 4
8. 13 8 3
9. 12 7 2 3. finaalmäng
10. 11 6 1
11. 10 5  
12. 9 4  
13. 8 3   4. finaalmäng
14. 7 2  
15. 6 1  
16. 5    
17. 4     eelvooru tulemuste põhjal
18. 3    
19. 2    
20. 1